Box club

O nás


Tišerova škola boxu se primárně věnuje slabším mladistvým, zvláště pak Romům, ale i širší veřejnosti ze všech sociálních vrstev, všech ras, různého sociálního vzdělání, věku i pohlaví. Výsledkem je budování sociálních vztahů a přirozená integrace sociálně slabších.

Stanislav Tišer založil svoji školu v roce 1994 po ukončení aktivní sportovní kariéry v roce 1991. I když naposledy si zaboxoval ještě v roce 1996. "Klub jsem založil proto, že jsem viděl malé kluky běhat jen tak po parcích, někteří z nich i fetovali, tak jsem si řekl, že by bylo dobré pro ně něco udělat. Tak jsem si v roce 1994 pronajal tělocvičnu v Cimburkově ulici na Žižkově a řekl jsem všem klukům, aby tam přišli. Tím to začalo. Začínal jsem jenom s Romy. První den nás tam bylo asi padesát, postupně to ubývalo, zůstávali jen ti nejlepší, co vydrželi. Pak začali chodit bílí kluci, takže se to dalo dohromady."

Asi za rok a půl se Tišerova škola boxu přestěhovala do Libně, kde zůstala až do roku 1998. V tom roce našel Stanislav Tišer vhodný nebytový prostor na Havlíčkově náměstí. Po necelém měsíci přestavby a úprav se tak mohl box club Žižkov přestěhovat domů, na

stará tělocvičnaKdyž se Tišerova škola boxu vrátila zpět na Žižkov, začalo prozatím nejúspěšnější období jeho historie. Už v roce 1994 Stanislav Tišer založil neziskovou organizaci pro mimoškolní aktivity SPORT, která pracuje se sociálně slabšími mladistvými, a která tak mohla pokračovat ve své činnosti v místě svého vzniku. Ve stejném roce byl na České boxerské asociaci zaregistrován Box club Žižkov. Od toho roku se jeho členové účastní závodů II. ligy Středočeské oblasti boxu.

Od svého návratu na Žižkov se pak v každé sezóně umist'uje Box club Žižkov alespoň v jedné z kategorií Muži, Kadeti, či Junioři, na jednom z prvních třech míst. Nejúspěšnější sezónou pak byla jistě sezóna 2003/2004, kdy Box club obsadil v kategorii Muži a Kadeti první místo ve středočeské oblasti a v kategorii Junioř místo druhé.


diplomV roce 2005 se Stanislav Tišer, spolu s městskou částí Prahy 3 Žižkov, dohodli na pořádání boxerského turnaje. V roce 2006 se pak konal první ročník Poháru města Žižkova. První čtyři ročníky vyhráli právě borci z Box clubu Žižkov. V roce 2011 byl uspořádán už šestý ročník Poháru města Žižkova, který vyhrál opět borec Box clubu Žižkov.

Další zlomové období historie Box clubu Žižkov začalo v roce 2009, kdy městská část Prahy 3 Žižkov schválila dotace na přestavbu a kompletní renovaci boxerny občanského sdružení PMŠA SPORT a začala tak rok a půl trvající rekonstrukce. Box Club Žižkov se tak musel přestěhovat do svého nynějšího působiště, do Cimburkovy ulice. Rekonstrukce tělocvičny na Havlíčkově náměstí byla dokončena v roce 2010, ale Box club Žižkov se už do supermoderního Centra kontaktních sportů nevrátil.

V listopadu 2011 dostal Box club Žižkov do užívání vlastní tělocvičnu v suterénu budovy střední školy Kvarta v Cimburkově ulici a začíná zatím poslední období Box clubu. Od prosince 2011 mohou členové Box clubu a další zájemci začít využívat vlastní tréninkové prostory, které jsou k dispozici po celý den od 10:00 ráno. Dále jsou denně porádány skupinové tréninky ve večerních hodinách a jednou týdně také hodinový trénink pro mladší skoláky. Box club Žižkov je stálým účastníkem II. ligy středočeské oblasti boxu.

nová tělocvična