Box club

O nás


Tišerova škola boxu se primárně věnuje slabším mladistvým, zvláště pak Romům, ale i širší veřejnosti ze všech sociálních vrstev, všech ras, různého sociálního vzdělání, věku i pohlaví. Výsledkem je budování sociálních vztahů a přirozená integrace sociálně slabších.

Stanislav Tišer založil svoji školu v roce 1994 po ukončení aktivní sportovní kariéry v roce 1991. I když naposledy si zaboxoval ještě v roce 1996. "Klub jsem založil proto, že jsem viděl malé kluky běhat jen tak po parcích, někteří z nich i fetovali, tak jsem si řekl, že by bylo dobré pro ně něco udělat. Tak jsem si v roce 1994 pronajal tělocvičnu v Cimburkově ulici na Žižkově a řekl jsem všem klukům, aby tam přišli. Tím to začalo. Začínal jsem jenom s Romy. První den nás tam bylo asi padesát, postupně to ubývalo, zůstávali jen ti nejlepší, co vydrželi. Pak začali chodit bílí kluci, takže se to dalo dohromady."

Asi za rok a půl se Tišerova škola boxu přestěhovala do Libně, kde zůstala až do roku 1998. Ve stejném roce našel Stanislav Tišer vhodný nebytový prostor na Havlíčkově náměstí. Po necelém měsíci přestavby a úprav se tak mohl box club Žižkov přestěhovat domů, na Havličák.

stará tělocvična


Když se Tišerova škola boxu vrátila zpět na Žižkov, začalo prozatím nejúspěšnější období jeho historie. Už v roce 1994 Stanislav Tišer založil neziskovou organizaci pro mimoškolní aktivity SPORT, která pracuje se sociálně slabšími mladistvými a která tak mohla pokračovat ve své činnosti v místě svého vzniku. Ve stejném roce byl na České boxerské asociaci zaregistrován Box Club Žižkov. Od toho roku se jeho členové účastní závodů národní ligy Středočeské oblasti boxu.

Od svého návratu na Žižkov se pak klub v každé sezóně umisťoval alespoň v jedné z kategorií Muži, Kadeti, či Junioři na jednom z prvních třech míst. Nejúspěšnější sezónou pak byla jistě sezóna 2003/2004, kdy Box Club Žižkov obsadil v kategorii Muži a Kadeti první místo ve středočeské oblasti a v kategorii Junioř místo druhé.

diplom


V roce 2005 se Stanislav Tišer dohodl s městskou částí Praha 3 na pořádání boxerského turnaje. V roce 2006 se pak konal první ročník Poháru města Žižkova. První čtyři ročníky vyhráli právě borci z Box Clubu Žižkov. V roce 2011 byl uspořádán už šestý ročník Poháru města Žižkova, který vyhrál opět borec Box clubu Žižkov.

Další zlomové období historie klubu začalo v roce 2009, kdy městská část Praha 3 schválila dotace na přestavbu a kompletní renovaci boxerny občanského sdružení PMŠA SPORT a začala tak rok a půl trvající rekonstrukce. Box Club Žižkov se tak musel přestěhovat do svého dřívějšího působiště v Cimburkově ulici. Rekonstrukce tělocvičny na Havlíčkově náměstí byla dokončena v roce 2010, ale Box club Žižkov se už do supermoderního Centra kontaktních sportů nevrátil.

nová tělocvična


V následujícím období vystřídal klub řadu tělocvičen, většinou v žižkovských základních školách, až zakotvil ve FitTop Studio na adrese Seifertova 49, u tramvajové zastávky Viktoria Žižkov.

Naši borci pravidelně přinášejí medaile z turnajů Národní ligy boxu. Jádro klubu však tvoří především sportovci, kteří boxují pro kondici nebo pro zábavu. Pokročilí i začátečníci u nás boxují bok po boku, tréninky probíhají jako vždy každodenně a vítáni jsou všichni, kterým se tento sport zalíbil!

nová tělocvična